Čím se liším od ostatních výživových poradců

 1. Velké množství výživových poradců se zaměřuje pouze na to, abyste dosáhli svého cíle bez ohledu na to, zda je dlouhodobě udržitelný nebo nikoli.
 2. Mým cílem je:
  1. předat Vám dostatek informací a znalostí, abyste si kdykoli v budoucnosti sami pro sebe dokázali správně jídelníček sestavit podle Vaší okamžité situace
  2. pomoci Vám změnit návyky tak, abyste si udrželi stav, kam jsme společně dospěli a případně ho dále dokázali zlepšovat
  3. ukázat Vám, že nový a zdravý způsob stravování není o dodržování diety a vynechání pokrmů, která tolik milujete
 3. Můj pohled na vliv stravování na člověka je celostní. Nezahrnuje jenom množství přijaté a vydané energie a doplnění potřebných živin.
 1. Zohledňuji působení stravy i na:
  1. acidobazickou rovnováhu,
  2. působení sil JIN a JANG (mají v základu uvolňující a zpevňující charakter a z toho vychází řada dalších ovlivňování chodů v našem těle)
  3. termický vliv (některé potraviny nás mohou ochlazovat, jiné zahřívat)
  4. v neposlední řadě se způsob našeho stravování projevuje i v psychické pohodě, soustředění, reakcích apod.
 2. Pokud znáte Vaši krevní skupinu, umím při sestavování doporučení pro stravování zohlednit i tuto skutečnost.
 3. Každý reagujeme i na stejné postupy rozdílně. V rámci počáteční diagnostiky provádím i typologii Vaší osobnosti, která mi pomůže odhalit, jak bude reagovat na dané úpravy právě Váš organismus.
 4. Mimo sestavování jídelníčku s ohledem na chápání stravování podle tradiční čínské medicíny provádím i pohledovou diagnostiku základě této medicíny. Proto Vám mohu sestavit doporučení tak, aby byla ještě účinnější a pro Vás vhodnější.
 5. Nejsem skrytý prodejce výživových doplňků. Na druhou stranu je bezvýhradně neodmítám. Já sama upřednostňuji vše řešit pomocí úpravy stravování. Na druhou stranu si uvědomuji, že ne všichni sdílí můj názor nebo potřebují či chtějí v daném okamžiku rychlejší změnu. Kvalitní doplňky mohou být v těchto případech velmi účinné. Některé takové doplňky Vám umím doporučit.
 6. Nebudu Vám sestavovat jídelníček pro celou dobu naší spolupráce, pokud si tuto službu nevyžádáte. Sestavím Vám vzorový jídelníček pro 3 dny, který obdržíte společně s ostatními mými doporučeními na začátku naší spolupráce. V případě potřeby pro Vás sestavím vzor jídelníčku i během naší další spolupráce. Mým cílem ale je, abyste se jídelníček naučili sestavovat sami. Samozřejmě Vám budu kdykoli k dispozici radou, případně vysvětlením a během naší spolupráce Vám budu předávat dostatek informací, abyste na konci naší spolupráce byli v této oblasti naprosto samostatní.
 7. Uvědomuji si, že není možné vlivy stravy na náš organismus vyčíslit, ale vše je pouze v silnějších nebo slabších tendencích. Nebudu po Vás proto chtít, abyste si potraviny před snědením vážili. Stačí mi pouze informace o přibližném množství, např. 1 rohlík se sýrem. Není pro mne rozhodující, o jak velký rohlík se jedná a kolik a jak velkých plátků sýra přesně jste snědli.
 8. Jsem ochotná za Vámi v rámci Prahy zajet na Vámi určené místo. Tím mohu velmi ušetřit Váš čas.