Diagnostika pomocí tradiční čínské medicíny a pohledová diagnostika

Pohledová diagnostika vychází z filosofie, že vše souvisí se vším. Veškeré naše charakterové vlastnosti, sklony i emoce a dokonce i fungování jednotlivých částí těla a především orgánů se zobrazuje i na našem těle. Můžeme tak například podle bílých flíčků na nehtech zjistit nedostatek zinku v těle. Podobné je to i s určitými znaky a rysy na obličeji. A podle tradiční čínské medicíny je možné hlavní rysy správného fungování jednotlivých orgánu ověřit i na jazyku.

Během společné úvodní konzultace s klientem vyplním dotazník. Otázky v něm obsažené vycházejí z diagnostických postupů tradiční čínské medicíny. Zároveň ho požádám o možnost pořízení fotografie obličeje a jazyka. Obojím doplním své diagnostické závěry. Zároveň budou fotografie sloužit jako kontrola změn na konci spolupráce oproti výchozímu stavu.

Úvodní konzultace s vyplněním dotazníků trvá přbližně 2 – 3 hodiny. Následující konzultace s předáním stravovacího plánu, s vysvětlením všeho potřebného a odpověďmi na klientovi dotazy je také v délce 2 -3 hodin.