Reference

Konzultace probíhaly a de facto probíhají doposud. A to telefonicky nebo písemně emailovou poštou minimálně jednou až dvakrát týdně. Samozřejmostí byly konzultace 1x měsíčně a to osobním setkáním. Při této konzultaci jsem byl změřen (váha tlak apod.) a výsledně jsem byl seznámen jak dále pokračovat, abych cíl dosáhl. Po celou dobu poradenství mi byl zasílán jídelníček na každý den v době od 25.2.2015 – 25.6.2015. Jídelníčky byly na takové úrovni, že není možné hovořit o dietě, protože během celého období jsem jedl výrazně více, než jsem byl zvyklý. Mimo snížení váhy jsem se zbavil pálení žáhy, večer nemám nezvladatelný hlad a při dodržování pokynů jsem se cítil lépe a byl jsem méně unavený. Pochopil jsem, že zdravě se stravovat neznamená jíst potraviny, které mi nechutnají, ale domnívám se, že je nutné správně je během dne zkombinovat. Nyní se již stravuji sám na základě poznatků, které jsem se během spolupráce s paní inženýrkou Veselou dozvěděl. Svoji váhu si udržuji a hlavně u mne nedochází k jojo efektu. Pozitivum je, že i nyní mohu po ukončení systematické spolupráce kdykoliv cokoliv s paní inženýrkou zkonzultovat a poradit se.

Ševčík Stanislav
Paní Martu Veselou jsem požádala o pomoc při sestavování jídelníčku, protože sama nejsem schopna vyvážit všechny potřebné složky, tak aby mé tělo dostávalo vše ve správném poměru. Bojuji s velmi silnou závislostí na cukru a chemických přídavcích v potravinách, která se mi podepisuje na zdravotním stavu.

Vážím si západní medicíny a různých farmakologických doplňků stravy, ale dávám přednost přírodním formám a zaujalo mne, že paní Veselá dokáže kombinovat různé přístupy, včetně bylinek a nenutí mne chodit s mými "neduhy" k lékaři, ale plně respektuje mé přání a aktivně hledá řešení mých zdravotních komplikací formou kombinováním "přírodních" metod, zařazováním méně obvyklých jídel z východu, doplněním bylinkami a zároveň mne učí všímat si spojení jídelních prohřešků s vnímáním svého těla a uvědomováním si souvislostí včetně stavu psychiky v daném období.

To je pro mne asi největší přínos....uvědomění si, že když jsem psychicky v pohodě, tak jím zdravěji a to, že mi dokáže poradit, jak svůj celkový stav zlepšovat a vyrovnávat.

Kateřina Janýrová
Praha 10Recently, Mrs Vesela has prepared an extensive diagnosis and treatment of my dietary habits. I can recommend her service to anyone with heath issues, as my own health has improved greatly.

I would like to endorse Mrs Vesela as a person of high integrity and professionalism. I have no hesitation in recommending her in her chosen field of expertise.

Yours faithfully
Ron McCarthy
15.10.2015

Překlad do ČJ

Nedávno pro mne paní Veselá připravila rozsáhlou diagnostiku a úpravu mých stravovacích návyků. Mohu doporučit její služby každému se zdravotními problémy, protože můj vlastní zdravotní stav se výrazně zlepšil.

Chtěl bych potvrdit, že paní Veselá je osoba s vysokou integritou a profesionalitou. Neváhám ji doporučovat v jejím zvoleném oboru.

S pozdravem
Ron McCarthy
15.10.2015Dlouhou dobu jsem hledala někoho, kdo mi poradí co konkrétně a v jakém poměru jíst. Zaujal mě individuální a celostní přístup, kterým Marta s klienty spolupracuje. Naše spolupráce trvala 3 měsíce a vše probíhalo na skvělé úrovni.

Kdykoliv mě něco ohledně stravy překvapilo (např. nevyvážené hormony a díky tomu spousty nesmyslně snědeného jídla navíc), tak Marta hledala příčiny a perfektně vysvětlila, jak to v těle funguje. Konkrétně mi doporučovala potraviny, které přispívají k lepší vyváženosti hormonů a naopak upozorňovala na potraviny, které tuto "rozladěnost" způsobují. Za dobu spolupráce se vyskytlo více nevyvážeností, ale Marta vždy trpělivě a opakovaně vysvětlovala, co se vlastně s tělem díky tomu děje.

Zvláště oceňuji to, že se klient v rámci péče u Marty naučí sám skládat jídelníček tak, aby byl vyvážený a dále také velice oceňuji, že Marta nevnucuje klientům nejrůznější přípravky (koktejly, doplňky apod.).

Všechna rozhodnutí o změně svého přístupu ke stravování jsou na dotyčném klientovi. Marta pouze trefnými připomínkami upozorní, kam se člověk svým přístupem uchyluje.

Martu a její ojedinělý přístup mohu vřele doporučit všem, kteří chtějí upravit svoje stravovací návyky a nehledají někoho, kdo jim předepíše jídelníčky, které je nutné dle jiných výživových poradců dodržovat nebo případně očekávají širokou škálu koktejlů či jiných přípravků a následné zázračné hubnutí.

Tímto bych chtěla Martě poděkovat za parádní spolupráci a mnoho nalezených souvislostí mezi psychickou stránkou a stravou.

Šárka Janouchová